ДПРЧ-42

Меню сайта
Форма входа
Поиск
Календарь
«  Февраль 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Архив записей
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 40
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0
    Приветствую Вас, Гость · RSS 02.05.2024, 21:59

    Главная » 2014 » Февраль » 5 » Славутицький міський сектор ГУ ДСНС України інформує
    Славутицький міський сектор ГУ ДСНС України інформує
    15:31

    ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

     

    Славутицький міський сектор ГУ ДСНС України інформує:

    Що внаслідок тривалих, сильних морозів на території Київської області суттєво збільшилась кількість пожеж. 

    На Київщині з початку 2014 року вже виникло 244 пожежі на яких загинуло більше 20 осіб. У порівнянні з минулим роком спостерігається збільшення на 24,4 % . В таких районах, як Бориспільський, Бородянський, Києво-Святошинський та Яготинський - пожежі збільшилися у 2 рази.

    Основні причини від яких виникають пожежі -  перевантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

    Щоб такого не трапилося пожежі, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.

    Це слід виконувати кожному:

    - слід вчасно проводити ревізію електропроводки, утримувати в справному стані розетки, вимикачі, рубильники та інші електроприлади;
    - категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів;
    - йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування.

    Вже триває опалювальний  сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де в кожному будинку є піч - об'єкт підвищеної пожежної небезпеки.
    Тому варто ще раз нагадати правила пожежної безпеки при експлуатації печей. Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені. Пам'ятайте - наслідки пожежі непорівнянні з витратами на ремонт вашого «домашнього вогнища».
    Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та накаляти  їх,  також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини.
             Відзначимо,  що пічні пожежі діляться на дві групи. По-перше, причиною загоряння може бути порушення правил влаштування печі. Наприклад, недостатні відстані між димарем печі і дерев'яними конструкціями перекриттів будинку. Сюди ж можна віднести відсутність підтопочного листа, в результаті чого через випад вугілля загоряється підлога.
             Інша проблема - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі. Також часто закінчується пожежею розпалювання печей бензином, гасом та іншими легкозаймистими рідинами. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Виявлені в печі тріщини і неполадки необхідно своєчасно усувати.

    Окрім цього,  останнім часом на території Київщини, почали інтенсивно розбудовувати лазні та сауни. І саме початок 2014 року розпочався з пожежі у лазні.

    Виникнення пожеж у лазнях (саунах) найбільш ймовірне під час їх експлуатації. Одним з найбільш пожежонебезпечних місць в лазні є парильне приміщення, адже поєднання високої температури і деревини призводить до хімічного процесу – піролізу, в ході якого дерево може самовспалахнути. Саме в парильному приміщенні з перегрітої деревини можуть виділятися гази, здатні до самозаймання.

    Також пожежа може виникнути через неправильно встановлене електрообладнання і  не відповідне його використання. Неправильний монтаж печі в парильному приміщенні – ще одна причина виникнення пожежі - не витримування належної відстані від печі до стін, які оздоблюють легкозаймистими декоративними матеріалами - це, знову ж таки, призводить до перегріву і спалаху деревини.

    Щоб вберегти власну лазню від пожежі рекомендується виконувати наступні правила пожежної безпеки:

    - віддаліть легкогорючі частини лазні (дерев'яні) якнайдалі від печей і димарів. Для ізоляції можна використовувати будь-який матеріал, що не горить;

    - на підлозі біля пічних дверцят, необхідно прибити металевий лист, щоб виключити можливість спалаху підлоги від випадаючих з печі частинок розжареного_вугілля;
              - стіна, в яку врізається піч повинна бути оббита покрівельним залізом з підкладеним під нього подвійним шаром повсті, просоченої глиняним розчином, або обштукатурена;

    - потрібно своєчасно закладати тріщини печі, які можуть виникнути в процесі експлуатації. Також не слід користуватися електронагрівальними побутовими приладами та сушити  одяг на огорожі печі-кам'янки, або безпосередньо поблизу від неї.

    Дотримуйтесь протипожежного режиму в приміщеннях лазні (сауни).
             Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером 101. Намагайтеся якнайшвидше покинути палаюче приміщення. Не втрачайте часу на порятунок майна, головне - врятувати себе і інших.

     

                                          СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ 101

     

    Просмотров: 539 | Добавил: sgpch15 | Рейтинг: 0.0/0 |
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *:
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz