З настанням заморозків, на громадян, які перебувають поблизу водойм, існує загроза провалитися в крижану воду при перебуванні на льоду. Особливу небезпеку лід представляє у ці дні, коли через постійну мінливу температуру на водоймах утворився нестійкий крижаний покров.
Не зважаючи на постійні застереження рятувальників, люди все одно нехтують і правилами безпеки. В багатьох випадках це закінчується трагічно.
У зв´язку з цим, ДСНС України застерігає громадян утриматись від виходу на тонкий лід, який утворився на водоймах, а також застерегти від цього своїх дітей.
Слід запам´ятати, що для поодиноких пішоходів лід вважається міцним при товщині не менше 7 см, а для групи людей – від 12 см. Не рекомендується пересуватися по льоду при поганій видимості: в туман, заметіль, сильний снігопад тощо. Перш ніж ступити на лід водоймища, треба дізнатися про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який можна вільно тримати в руці.
Ніколи не треба перевіряти товщину льоду ударами ніг!
Попереджаємо, що риболовля у відкритих водоймах при перших заморозках є дуже небезпечною. На ділянках, запорошених снігом, лід тонкий і крихкий. У місцях, де у водойму впадають струмки та річки, зазвичай лід найтонший. Завзятим рибалкам треба пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо сурового дотримання наступних правил: не пробивати поруч багато лунок, не збиратися великими групами на одному місці, не пробивати лунки на переправах, не ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Завжди потрібно мати під рукою міцну мотузку 12-15 метрів із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 грамів на другому, тримати поруч із лункою дошку або велику гілку.
Найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будь обережним, не ризикуйте своїм життям!
|